Willa Porto-Vecchio - KebonyPolska

Willa Porto-Vecchio

Lokalizacja: Porto-Vecchio, Corsica (France)
Architekt: agency AW2
Willa Porto-Vecchio

Taras z drewna Kebony między niebem a morzem, wygrzewający się w wiecznym świetle Morza Śródziemnego

Międzynarodowa agencja architektoniczna AW2 podjęła się nowego luksusowego projektu w zatoce Porto-Vecchio na Korsyce. Ta willa zachęca do płynności między wnętrzem a zewnętrzem dzięki dużym przesuwanym szklanym drzwiom, które oferują bezpośredni dostęp do rozległego tarasu wykonanego z naturalnego drewna Kebony.

 

Taras luksusowej willi Porto-Vecchio został całkowicie odnowiony: jest teraz ozdobiony nowymi tarasami wykonanymi z drewna Kebony. Z niego właściciele willi mogą cieszyć się wyjątkowym widokiem na morze, w idyllicznym i niezwykłym otoczeniu, położonym w samym sercu korsykańskiego zaplecza.

 

Ten dom, który jest współczesną nieruchomością rodzinną, gra na płynności między wnętrzem a zewnętrzem oraz między niebem a morzem. Surowa ekspresja użytych materiałów, a w szczególności kontrastująca harmonia między kamieniem a drewnem Kebony na tarasie, pozwala wtopić się w otaczające go rip-rap i lokalną roślinność, oferując jednocześnie najwyższej klasy udogodnienia wokół basenu bez krawędzi.

 

Właściciele i jego architekci, Reda Amalou i Stéphanie Ledoux z agencji AW2, zdecydowali się ozdobić swój rozległy taras drewnem Kebony. Drewno to jest szczególnie odporne na erozję i niekorzystne warunki pogodowe, co czyni je doskonałym wyborem na tarasy i przestrzenie zewnętrzne. Chociaż jest to materiał naturalny, drewno Kebony nie wymaga żadnej konserwacji poza zwykłym czyszczeniem. Oferuje również zwiększoną odporność w porównaniu z nieobrobionym drewnem iglastym.

 

Opracowana w Norwegii, opatentowana technologia Kebony wykorzystuje przyjazny dla środowiska proces, który trwale poprawia właściwości zrównoważonego drewna iglastego przy użyciu płynu biologicznego pochodzącego z odpadów z upraw rolnych. Poprzez polimeryzację ściany komórkowej, trwałość i stabilność wymiarowa drewna ulegają znacznej poprawie, nadając mu właściwości podobne do drewna tropikalnego.
Kebony wykorzystuje wyłącznie surowce pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiadających certyfikat FSC® oraz oznakowanie ekologiczne Nordic Swan.

 

Z biegiem czasu drewniany taras nabierze srebrnoszarej patyny, co pozwoli mu harmonijnie wtopić się w naturalne otoczenie, tworząc jednocześnie estetyczne połączenie z nowoczesną architekturą willi.

Galeria