Często zadawane pytania - KebonyPolska

Często zadawane pytania

Kebony to bardzo trwałe, zrównoważone drewno o estetyce i wydajności najlepszego tropikalnego drewna liściastego. Wymaga minimalnej konserwacji przy niskich kosztach cyklu życia.

Technologia Kebony to połączenie infuzji płynu na bazie biologicznej i ekspozycji na ciepło przekraczające 100°C, co trwale zagęszcza ścianę komórkową drewna. Procesy obróbki cieplnej drewna to wyłącznie obróbka w wysokiej temperaturze (170°C – 215°C), która nie zmienia struktury komórkowej drewna, ale usztywnia i czyni ściany komórkowe bardziej kruchymi.

Z drewnem kebony można obchodzić się jak ze zwykłym drewnem. Można je poddać recyklingowi, zmienić jego przeznaczenie lub spalić.

Kebony może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, w takich zastosowaniach jak deski tarasowe, elewacje, podłogi, pokrycia dachowe, okna, drzwi, meble i przedmioty designerskie.

Drewno Kebony jest znacznie łatwiejsze w obróbce niż tropikalne drewno liściaste.

Kebony oferuje 30-letnią gwarancję na gnicie w przypadku zastosowań powyżej poziomu gruntu.

Proces Kebony znacznie poprawia stabilność wymiarową drewna, zazwyczaj o 50% w porównaniu do oryginalnego gatunku drewna. Na przykład, Kebony Clear pęcznieje stycznie tylko o 4% – lepiej niż prawie wszystkie inne gatunki drewna.

Wytrzymałość na zginanie Kebony jest w przybliżeniu niezmieniona w stosunku do drewna macierzystego, podczas gdy sztywność jest lepsza o 10-20%. Twardość jest zazwyczaj lepsza o 30-50% w porównaniu z drewnem macierzystym. Pełne specyfikacje można znaleźć w odpowiedniej karcie informacyjnej produktu.

Drewno Kebony jest produktem naturalnym. Nasz proces zmienia zdolność włókien drewna do zatrzymywania wilgoci w wyniku modyfikacji komórek. Kebony ma niższą zawartość wilgoci niż nieobrobione drewno, gdy jest w równowadze z otaczającym go klimatem. Efekt ten jest spowodowany tworzeniem się polimeru wewnątrz włókien drewna. Proces ten zmniejsza również kurczenie się i pęcznienie Kebony w porównaniu do drewna macierzystego o 50%. Stabilność wymiarowa przy zmianach wilgotności jest zatem znacznie poprawiona.

Drewno Kebony nie wymaga specjalnej konserwacji poza normalnym czyszczeniem.