Taras Ledge Mountain - KebonyPolska

Taras Ledge Mountain

Lokalizacja: Austin, Teksas (USA)
Architekt: Centex Decks
Fotograf: TimberTown
Kebony inspiracje Taras Ledge Mountain

Po zakupie domu w West Austin właściciele wiedzieli, że muszą zabrać się za jego renowację od środka. Dom był na rynku od jakiegoś czasu i wymagał poważnych zmian. Jednym z priorytetów był taras wokół basenu, który był starą impregnowaną sosną, która uległa odkształceniom, wybrzuszeniom i stała się niebezpieczna do chodzenia.

 

Właściciele domu zabrali się do pracy, szukając możliwych produktów tarasowych i zatrudnili Caleba Wheelera z Centex Decks jako wykonawcę. Podczas poszukiwań właściciele domu i Caleb natknęli się na produkt o nazwie Kebony. Kebony to norweska firma, która właśnie weszła na rynek w Austin, a w rzeczywistości projekt ten był jednym z pierwszych w Austin, w którym zastosowano Kebony. Produkt ten jest znany jako drewno modyfikowane, ponieważ wykorzystuje tradycyjne drewno iglaste z certyfikatem FSC i wykorzystuje naturalne chemikalia i ciepło do modyfikacji struktury komórkowej i stabilności drewna.

 

Rezultatem jest zmodyfikowany produkt z drewna iglastego, który jest tak wytrzymały jak drewno liściaste o większej stabilności.

 

Kebony naturalnie siwieje jak drewno liściaste, nie ulegając przy tym deformacjom i odkształceniom charakterystycznym dla sosny poddanej obróbce. Teraz właściciele domów mają piękny taras z naturalnego drewna, który przetrwa próbę czasu.

Galeria