Studio Hotwalls - KebonyPolska

Studio Hotwalls

Lokalizacja: Portsmouth (Wielka Brytania)
Architekt: ERMC Architects
Fotograf: Jonty Sexton
studio Hotwalls

Studio Hotwalls zapewnia lokalnym artystom w Portsmouth przestrzeń studyjną, tworząc jednocześnie ważny punkt centralny dla rozwijającej się kreatywnej społeczności miasta i sprytnie wykorzystując unikalne dziedzictwo tego historycznego miejsca.

 

Kebony, ulepszone drewno z Norwegii, zostało wybrane przez wiodących architektów ERMC Architects do wykonania wewnętrznych podłóg we wszystkich trzynastu studiach, stołówce i zewnętrznych tarasach, uzupełniając renowację tego wcześniej opuszczonego wiktoriańskiego fortu i zachowując urok i ponadczasowy charakter tego miejsca.

 

Każda przekształcona kazamata tworzy teraz niezależną i wszechstronną przestrzeń roboczą, idealnie dostosowaną do potrzeb artystów. Wykorzystując pragmatyczne podejście do modernizacji, solidna forma łuków studyjnych pozostaje dominującą cechą, a istniejące powierzchnie i tekstury służą zarówno jako naturalistyczna dekoracja, jak i przypomnienie historycznego znaczenia struktury. Zewnętrzny taras, a także wewnętrzne rozwiązanie podłogowe zostały zbudowane na istniejącym kamiennym cokole z drewna Kebony. Pozwala to zarówno odwiedzającym, jak i artystom zrelaksować się i podziwiać spektakularne widoki na morze, tak rzadko obserwowane z tego miejsca. Drewno Kebony było idealnym materiałem na taras i podłogę wewnętrzną ze względu na jego zwiększoną trwałość i wytrzymałość.

Galeria