Scena plenerowa SpardaWelt - KebonyPolska

Scena plenerowa SpardaWelt

Lokalizacja: Killesberg (Niemcy)
Architekt: asp Architekten GmbH
Fotograf: Thomas Kraut
Scena plenerowa SpardaWelt

“Będziemy musieli zamknąć SpardaWelt Freilichtbühne na Killesbergu!”

Ta wiadomość od władz publicznych w Stuttgarcie w 2017 roku była szokiem dla wielu zwolenników tej idyllicznie położonej sceny. Z różnych powodów nie było już możliwe wykorzystywanie amfiteatru do występów – między innymi wykorzystanie ławek ze świerku Douglas do siedzenia nie było już możliwe. Po tym, jak architekci asp Architekten GmbH przedstawili swoją ocenę i po dyskusji z organizatorem wydarzenia w Stuttgarcie, podjęto decyzję o renowacji obiektu.

 

“Dla nas decydującymi czynnikami były wygląd i zrównoważony rozwój”, mówi Eberhard Becker, architekt i dyrektor asp Architekten GmbH. “Fakt, że Kebony praktycznie nie ma drzazg, będzie dodatkowym plusem dla widzów w nadchodzącym sezonie koncertowym”. Pierwszym krokiem była wymiana drewnianych ławek i oparć. Łącznie zużyto ponad 400 m2 materiału Kebony Character (28 x 120 mm).

 

Kebony zostało dostarczone przez dostawcę drewna Holzhandlung Wider ze Stuttgartu. Dyrektor Uli Hanßum mówi: “Po wybraniu Kebony wszystko poszło bardzo szybko. Od dostawy pod koniec maja do pierwszego koncertu z nowymi ławkami na początku czerwca minęło bardzo, bardzo mało czasu. I to pomimo tego, że wykwalifikowani pracownicy mieli w tym czasie pełne księgi zamówień. Ale to tylko pokazuje, jak szybko i łatwo można przygotować Kebony!”

Galeria