Prywatny dom rodzinny w Pyla-Sur-Mer - KebonyPolska

Prywatny dom rodzinny w Pyla-Sur-Mer

Lokalizacja: Pyla-sur-Mer (France)
Architekt: Nid’Extérieur
Fotograf: Damien Demont
Taras z domu w Pyla-Sur-Mer

Ukryty w koronach drzew wspaniałej posiadłości leśnej, prywatny dom rodzinny położony w pobliżu nadmorskiego kurortu Pyla-sur-Mer we Francji, niedawno zakończył renowację pięknego tarasu balkonowego przy użyciu drewna Kebony pochodzącego ze zrównoważonych źródeł.

 

Po tym, jak poprzednia powierzchnia tarasu nie wytrzymała regularnego spryskiwania i rozpryskiwania wody z prywatnego basenu, lokalne studio projektowe Nid’Extérieur otrzymało zadanie znalezienia alternatywnego materiału na taras, który oprócz większej stabilności wymiarowej, nie naruszałby intymnego estetycznego połączenia między tarasem a otaczającym go lasem.

 

Kebony, światowy lider w produkcji zrównoważonego drewna, został wybrany do dostarczenia nowego materiału tarasowego do tej luksusowej renowacji. Po udanej instalacji Kebony, przeprojektowany taras pozostaje platformą sięgającą na zewnątrz od głównego domu, tworząc dużą przestrzeń rekreacyjną z oszałamiającymi panoramicznymi, 360-stopniowymi widokami na zalesiony baldachim, który rozciąga się wokół domu. Podłużne ułożenie drewnianych listew na tarasie zapewnia również większe poczucie otwartej przestrzeni. Lekka balustrada z przodu i po bokach tarasu podkreśla jedyną granicę między tarasem a lasem, a poza tym przestrzeń tworzy płynne przedłużenie domu w przynależności do sąsiedniego ekosystemu.

 

Kebony jest jedną z najbardziej ekscytujących firm technologicznych na świecie, produkującą najbardziej zrównoważoną i trwałą alternatywę dla twardego drewna na całym świecie i pomagającą światu zmniejszyć emisję CO2. Dzięki opatentowanemu procesowi podwójnej modyfikacji, Kebony trwale przekształca zrównoważone drewno iglaste, takie jak sosna, w drewno Kebony – o cechach porównywalnych, a w niektórych przypadkach lepszych, do cennego tropikalnego drewna liściastego, tworząc podwójnie zmodyfikowany produkt drewniany, który jest trwały.

 

Drewno Kebony jest odporne na warunki atmosferyczne, nie wymaga konserwacji, a z czasem, w zależności od ekspozycji na zewnętrzne czynniki środowiskowe, takie jak deszcz i światło słoneczne, zmienia swój bogaty brązowy kolor, uzyskując unikalną srebrno-szarą patynę. Zdolność desek tarasowych do zachowania atrakcyjnego charakteru wizualnego, starzejącego się w czasie wraz z otaczającym lasem, była kluczowym czynnikiem dla właścicieli domów przy zlecaniu projektu, oprócz braku sztucznych żywic lub drzazg w nowych deskach Kebony, co zapewnia dodatkowy spokój ducha dla bezpiecznego wypoczynku dzieci rodziny, w basenie i wokół niego.

 

Damien Demont, Co-Manager projektantów Nid’Extérieur, skomentował: “Neobaskijska estetyka tego domu oferuje styl, który jest umieszczony w środowisku naturalnym. W tym projekcie chcieliśmy uszanować otaczający las, a jednocześnie zapewnić drewno, które wytrzyma regularne interakcje z basenem. Drewno Kebony spełniło te wymagania rodziny, a ponadto jest przyjazne dla środowiska, bardzo stabilne i wymaga minimalnej konserwacji.

 

Nina Landbø, kierownik ds. sprzedaży międzynarodowej w Kebony, dodała: “Na całym świecie Kebony nadal obserwuje rosnące zapotrzebowanie na renowacje domów budowanych w celu utrzymania powiązań między nieruchomością a środowiskiem. Cieszymy się, że Kebony został wybrany jako materiał tarasowy w tym oszałamiającym projekcie i życzymy właścicielom dalszego korzystania z luksusowego obiektu rekreacyjnego w domu, wzmocnionego poczuciem przynależności do ich naturalnego otoczenia.

Galeria