Plac Fontaine’a - KebonyPolska

Plac Fontaine’a

Lokalizacja: Austin, Teksas (USA)
Architekt: dwg.
Fotograf: Kristian Alveo
Kebony inspiracje plac fontaine

Plac Fontaine’a, zlokalizowany w północnym Austin na terenie kampusu Austin Community College (ACC) Highland, był wcześniej wjazdem do centrum handlowego Highland Mall, które zostało zamknięte w 2015 roku. Deweloper Redleaf Properties, we współpracy z Austin Community College, podjął się przedsięwzięcia ponownego odkrycia i rewitalizacji dawnego centrum handlowego w aktywną i tętniącą życiem dzielnicę edukacyjną. McCann Adams Studio opracowało główny plan rozwoju.

 

Zaprojektowany przez studio dwg, imiennik placu, wielebny Jacob Fontaine, był wyzwolonym człowiekiem, szlachetnym przywódcą obywatelskim, założycielem kościoła i pedagogiem. Jego zamiłowanie do edukacji i silne poczucie wspólnoty były źródłem inspiracji, a projekt upamiętnia historię tego miejsca jako centrum społeczności i edukacji, jednocześnie wykorzystując adaptacyjne ponowne wykorzystanie odzyskanych materiałów i projektowanie o niskim wpływie na środowisko.

 

Materiał Kebony Character został użyty do wykonania ławek umieszczonych w całym parku, a także jako podstawa dla wszystkich pięknych, zabytkowych żywych dębów na obrzeżach terenu.

Galeria