Park Eager - KebonyPolska

Park Eager

Lokalizacja: Baltimore, Maryland (USA)
Architekt: Mahan Rykiel & Gensler Architects
Fotograf: Hometrack
Kebony inspiracje Park Eager

Park Eager w Baltimore w stanie Maryland świętował swoje wielkie otwarcie 6 maja 2017 roku. Park został zaprojektowany tak, aby być centralnym punktem zaangażowania społeczności w zdrowie i dobre samopoczucie: miejscem, w którym mieszkańcy, pracownicy szpitali/badań i odwiedzający mogą udać się na spotkania towarzyskie, ćwiczenia, relaks i zabawę w przyjaznym, pięknym, zielonym otoczeniu.

 

Zrewitalizowana okolica promuje zdrowy i zrównoważony styl życia poprzez projekt, udogodnienia, wyselekcjonowaną ofertę handlową i bogate programy dla społeczności, które będą obejmować imprezy sportowe, koncerty i targi rolnicze. Park został zaprojektowany przez Mahan Rykiel Associates i Gensler Architects, którzy wykorzystali w jego budowie szereg zrównoważonych materiałów budowlanych, w tym ponad 900 metrów kwadratowych pokładu Kebony Clear przeznaczonego na pokrycie ścieżek w całym parku.

 

Kebony został wybrany ze względu na jego długą trwałość i wysoką wydajność w trudnych warunkach pogodowych, których obszar Baltimore/Waszyngton doświadcza zarówno zimą, jak i latem. Eager Park zdobył niedawno nagrodę Urban Land Institute (ULI) Baltimore Wavemaker Award 2017.

Galeria