Nowoczesny dom rodzinny w Hampshire - KebonyPolska

Nowoczesny dom rodzinny w Hampshire

Lokalizacja: Hampshire (UK)
Architekt: Jennie Maizels
Fotograf: fotohaus
Nowoczesny dom W Hampshire

Zrównoważony dom rodzinny stworzony z odważną wizją właściciela domu-artysty.

Obdarzony naturalnym pięknem dwóch parków narodowych, zaprojektowany z wyczuciem i zrównoważony nowy dom rodzinny, położony w samym sercu Hampshire, został właśnie ukończony. Współpraca pomiędzy właścicielką domu – znaną ilustratorką/artystką, Jennie Maizels, a wielokrotnie nagradzaną pracownią Snug Architects, łączy odważny projekt wnętrz z elegancką fasadą zbudowaną z Kebony, światowego lidera w produkcji zrównoważonego modyfikowanego drewna.

 

Charakteryzujący się kontekstowym nowoczesnym wzornictwem, Drewno Kebony zostało wybrane do pokrycia nieruchomości, starannie łącząc się z zielonym wiejskim otoczeniem domu, aby stworzyć piękny dom rodzinny odpowiadający jego wyjątkowej lokalizacji.

 

Architekci Snug Architects zdecydowali się zaprojektować dwie dwuspadowe konstrukcje dachowe połączone jednopiętrowym szklanym pawilonem, wyraźnie nawiązując do tradycyjnych wiejskich form widocznych w szerszym kontekście. Owijające się wokół wszystkich ścian i nad spadzistym dachem drewno Kebony, które z czasem nabiera unikalnej srebrno-szarej patyny, odzwierciedla srebrne odcienie otaczających brzóz i przyczynia się do stylowego, czystego wyglądu zewnętrznego nieruchomości.

 

Paul Bulkeley z Snug Architects skomentował:”Projekt jest sympatyczny dla swojego otoczenia i harmonijnie wpisuje się w jego kontekst. Wytrzymałe i zrównoważone właściwości Kebony sprawiły, że był to idealny wybór na okładzinę, a jego sękaty wygląd jest dokładnym odzwierciedleniem dojrzałych drzew w kontekście”.

 

Dla ilustratorki i artystki Jennie Maizels ważne było, aby wnętrza odzwierciedlały jej zamiłowanie do odważnego wzornictwa i kreatywnego stylu. Wnętrze jest jasne i pełne kolorów, wprowadzając życie i energię do nowego budynku.Aby zrealizować swoją wizję domu rodzinnego, Jennie współpracowała z pionierskimi firmami, które odważyły się być inne, wprowadzając plamy koloru do swoich produktów, od bajecznych jasnych zlewów Villeroy & Boch po koralowe różowe szafki łazienkowe Duravit.

 

Drewniana elewacja zewnętrzna została wybrana nie tylko ze względu na wyjątkową estetykę domu, ale także ze względu na jej zrównoważony charakter i klasę trwałości twardego drewna, z naturalną teksturą i jakością w dotyku.

 

Opracowana w Norwegii rewolucyjna technologia Kebony to przyjazny dla środowiska proces, który modyfikuje drewno iglaste pozyskiwane w sposób zrównoważony poprzez podgrzewanie drewna alkoholem furfurylowym – rolniczym produktem ubocznym.

Poprzez polimeryzację ściany komórkowej drewna, drewno iglaste trwale nabiera cech tropikalnego drewna liściastego, w tym wysokiej trwałości, twardości i stabilności wymiarowej. Ekologiczne właściwości Kebony i jego naturalna, postarzana estetyka sprawiły, że był to idealny materiał na okładzinę zewnętrzną domu rodzinnego.

Jennie Maizels dodała: “Współpraca ze Snug Architects w celu stworzenia naszego nowego domu rodzinnego była projektem pełnym pasji, a moje córki i ja jesteśmy naprawdę zachwyceni produktem końcowym! Nasz nowy dom stał się dla nas szczególnie wyjątkowy dzięki zastosowaniu fantastycznych produktów i materiałów, takich jak Kebony, które zapewniają piękne i ponadczasowe wykończenie zewnętrzne i naprawdę dopełniają naturalną estetykę domu”.

Galeria