Norweski blok mieszkalny - KebonyPolska

Norweski blok mieszkalny

Lokalizacja: Oslo (Norway)
Architekt: alt. arkitektur
Fotograf: Dmitry Tkachenko
Norweski blok mieszkalny

Stylowy apartamentowiec w Oslo wyznacza nowe standardy zrównoważonego budownictwa

Nowy stylowy projekt mieszkaniowy o powierzchni 7 000 mkw. od dewelopera Usbl został ukończony wraz z dodaniem wyjątkowej i zrównoważonej fasady Kebony. Osiągając równowagę między ekologicznym budownictwem a luksusowym życiem w Norwegii, nowe bloki mieszkalne są wyposażone w prywatne tarasy na dachach i otwarte przestrzenie wspólne. Drewno Kebony, światowy lider w produkcji zrównoważonego modyfikowanego drewna, zostało wybrane przez architektów do pokrycia budynków, nadając priorytet ekologicznemu luksusowi w centrum tętniącego życiem obszaru zabudowanego na przedmieściach Oslo.

 

Zaprojektowany przez alt. arkitektur projekt składał się z trzech faz, z 159 mieszkaniami zbudowanymi w ramach fazy 1 i 2 oraz dodatkowymi 56 w ramach fazy 3, co daje łączną liczbę lokali do 215.

 

Najnowocześniejsze bloki mieszkalne zostały wykończone drewnem Kebony, które było preferowane przez architektów ze względu na wielokrotnie nagradzane, zrównoważone właściwości tego materiału. Drewno to zostało również wybrane do pokrycia stylowych fasad, ze względu na jego wytrzymałość wymiarową, trwałość i niepowtarzalny wygląd. Wysoce odporny na zużycie i warunki atmosferyczne, Kebony nie wymaga konserwacji poza zwykłym czyszczeniem i z czasem przyjmuje piękną srebrno-szarą patynę.

 

Tom Hellesvik, kierownik projektu w Usbl, powiedział: “Zespół w Usbl jest bardzo dumny z ukończenia tego ambitnego projektu, który ma naprawdę pozytywne wartości dla społeczności i środowiska. Drewno Kebony było wielkim atutem i chcielibyśmy mieć możliwość wykorzystania go w kolejnych projektach w najbliższej przyszłości”.

 

Opracowana w Norwegii, rewolucyjna technologia Kebony to przyjazny dla środowiska proces, który modyfikuje drewno iglaste pozyskiwane w sposób zrównoważony poprzez podgrzewanie drewna alkoholem furfurylowym – rolniczym produktem ubocznym. Poprzez polimeryzację ściany komórkowej drewna, drewno iglaste trwale nabiera cech tropikalnego drewna liściastego, w tym wysokiej trwałości, twardości i stabilności wymiarowej. Ekologiczność i ulepszone właściwości fizyczne drewna Kebony sprawiły, że stał się on idealnym materiałem dla nowego budynku mieszkalnego.

Mette Valen, Sales Manager Norway w Kebony dodała: “Cieszymy się, że drewno Kebony zostało tak szeroko wykorzystane w tym wspaniałym apartamentowcu, który naprawdę wyznacza nowy standard przyjaznego dla środowiska budownictwa na dużą skalę. Praca z zespołem nad realizacją wizji tego innowacyjnego projektu była przyjemnością”.

Galeria