Na ulicy 303 Second - KebonyPolska

Na ulicy 303 Second

Lokalizacja: San Francisco, Kalifornia (USA)
Architekt: Gensler
Fotograf: Dennis Mayer Photography
Kebony inspiracje Na ulicy 303 Second widoczna na niej rzeźba z fontanną

W 2010 roku architekci z firmy Gensler zostali zaangażowani do zagospodarowania całego bloku szybko rozwijającej się południowej dzielnicy finansowej San Francisco. Celem nieruchomości było przyciągnięcie nowych najemców detalicznych i miejsc pracy oraz zaangażowanie społeczności. Aby przyciągnąć najemców detalicznych, Gensler zmienił położenie budynku, otwierając dwa hole z nowymi przeszkleniami i przylegającymi do nich miejscami do siedzenia na zewnątrz, częściowo chronionymi przez szklany baldachim. Zrównoważony rozwój był ważnym elementem tego projektu, który później uzyskał certyfikaty LEED-EB Gold i Energy Star.

 

W ramach zrównoważonego kierunku projektu, zewnętrzne miejsca do siedzenia i stoły zostały zbudowane przy użyciu przyjaznego dla środowiska drewna Kebony Clear, które zostało pokryte uszczelką Penofin. Podczas gdy uszczelnianie Kebony nie jest konieczne – pozostawione w stanie naturalnym starzeje się do pięknej srebrno-szarej patyny – można to zrobić, aby zachować oryginalny brązowy kolor, jeśli jest to pożądane. Widoczne tutaj zdjęcia zostały wykonane 8 lat po zakończeniu budowy tego projektu, demonstrując niezwykłą wytrzymałość i trwałość Kebony, a także to, co można osiągnąć, jeśli ktoś zdecyduje się uszczelnić go po instalacji.

 

Projekt ten okazał się niezwykłym sukcesem jako zrównoważone centrum społeczności na świeżym powietrzu, umieszczone w samym sercu rozwoju gospodarczego i miejskiego.

Galeria