Mieszkanie w Londynie z udziałem Shou Sugi Ban - KebonyPolska

Mieszkanie w Londynie z udziałem Shou Sugi Ban

Lokalizacja: Londyn (Wielka Brytania)
Architekt: David Stanley
Fotograf: Aksel Jermstad
wejście do mieszkania w Londynie od strony ogrodu

David Stanley i Romy Grabosch są doświadczonymi architektami i pracowali nad prestiżowymi projektami na całym świecie. Kiedy przyszli do budowy własnego domu, chcieli stworzyć coś zupełnie wyjątkowego o wyjątkowo wysokiej jakości.

 

Zielony dom w miejskiej dżungli

Chociaż rodzina mieszka w Londynie, zależy mu na tym, aby jego dorastające dzieci miały kontakt z drewnem i innymi naturalnymi elementami.

 “Jako architekci i rodzice mamy moralny obowiązek projektowania zrównoważonych budynków dla przyszłych pokoleń. Musimy uczyć ich o różnych materiałach, aby mogli podejmować mądre decyzje dla siebie i środowiska” – entuzjazmuje się David.

 

Ochronna elewacja

Jako architekci, para wie wszystko o znaczeniu stosowania wysokiej jakości materiałów dla projektowania i wydajności. Wkrótce zdecydowali się na Kebony. “Zdecydowaliśmy się na niego, ponieważ jest to przyjazny dla środowiska, wysokiej jakości materiał o wyjątkowym, charakterystycznym wyglądzie. A kiedy zaczęliśmy z nim pracować, przekroczył nasze wszelkie oczekiwania. Dla nas, jako architektów, jest to naprawdę niesamowity materiał do pracy i absolutnie idealny do okładzin zewnętrznych” – wyjaśniają. “Materiał ten oferuje dwoistość projektu. Jest to zewnętrzna powłoka ochronna, która osłania dom przed żywiołami, ale sama w sobie jest również dziełem sztuki”.


Prestiżowa nagroda za design

Uderzająca dobudówka Kebony zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii “Zewnętrzna powierzchnia mieszkaniowa” w zeszłorocznym konkursie Surface Design Awards. Nagrody Surface Design Awards są przyznawane za najlepsze wykorzystanie innowacyjnych materiałów powierzchniowych na całym świecie, a zgłoszenia są oceniane pod kątem rodzaju materiału, zastosowania i estetyki projektu.


Tradycyjna japońska technika

Drewno Kebony używane przez Davida i Romy poddawane jest wyjątkowej obróbce. Brytyjska firma Shou Sugi Ban wykorzystuje starożytne japońskie techniki do nadawania drewnu Kebony charakterystycznego wyglądu. Shou Sugi Ban to japoński termin oznaczający “spaloną deskę cedrową”. Shou Sugi Ban sprzedaje zarówno Kebony Clear, jak i Character, które są obrabiane przy użyciu tej techniki, a rezultatem jest produkt drewniany o wyjątkowym charakterze, uosabiający intrygujące zabarwienie i struktury.

Galeria