Japońskie osiedle mieszkaniowe - KebonyPolska

Japońskie osiedle mieszkaniowe

Lokalizacja: Jokohama (Japonia)
Architekt: Toshin Development Co
trawnik wraz z dróżką do wejścia japońskiego osiedla mieszkaniowego

Innowacyjny projekt wprowadza naturę i spokój do miasta Jokohama

Takashimaya, jeden z najbardziej znanych japońskich domów towarowych, przekształcił swój dawny magazyn w wyjątkowe luksusowe osiedle mieszkaniowe. Położony w biznesowej dzielnicy tętniącej życiem Jokohamy, nowy budynek Kitsaiwai zapewnia mieszkańcom spokojne sanktuarium, zaprojektowane przez architektów w celu stworzenia “uspokajającego środowiska”. Budynek charakteryzuje się elegancką roślinnością i krajobrazem z pięknym i zrównoważonym drewnem Kebony, użytym do pokrycia tarasów zewnętrznych, wybranym ze względu na jego ulepszone właściwości fizyczne i naturalną estetykę.

 

Innowacyjnym projektem dziewięciopiętrowego budynku kierował Hiroshi Nakamura & NAP. Takashimaya Rose Hall, przestronna wielofunkcyjna przestrzeń o pojemności 500 osób, zajmuje pierwsze i drugie piętro budynku i jest szeroko wykorzystywana do organizacji wystaw, ceremonii wręczenia nagród i międzynarodowych konferencji. Na pozostałych siedmiu piętrach znajdują się luksusowe apartamenty, w których spokojne środowisko życia zostało wypromowane dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak Kebony. Piękne, naturalnie wzmocnione drewno zostało wybrane, aby zapewnić, że zewnętrzne deski tarasowe płynnie połączą się z otaczającą roślinnością i zielenią, co było kluczową częścią transformacji i odmłodzenia magazynu.

 

Architekci byli zainteresowani Kebony ze względu na jego trwałość, stabilność wymiarową i bogaty brązowy odcień, który z czasem blaknie do naturalnej srebrno-szarej patyny. Odporność na zużycie była również istotnym wymogiem projektu, co sprawiło, że Kebony i jego wytrzymałe właściwości były idealnym materiałem. Rola zrównoważonego drewna w przebudowie budynku Kitsaiwai jest kolejnym przykładem międzynarodowego rozwoju i ambicji firmy, które zostały wsparte otwarciem nowego zakładu produkcyjnego w Belgii w październiku 2018 roku.

 

Opracowana w Norwegii rewolucyjna technologia Kebony jest przyjaznym dla środowiska procesem, który modyfikuje drewno iglaste pozyskiwane w sposób zrównoważony poprzez ogrzewanie drewna alkoholem furfurylowym – rolniczym produktem ubocznym. Poprzez polimeryzację ściany komórkowej drewna, drewno iglaste trwale nabiera cech tropikalnego drewna liściastego, w tym ulepszonych właściwości fizycznych i wydłużonej gwarancji. Chociaż jest to materiał naturalny, drewno nie wymaga konserwacji poza normalnym czyszczeniem i może wytrzymać warunki testowe znacznie lepiej niż nieobrobione drewno iglaste.

 

Pan Yoshida z Toshin Development Co.,Ltd, części grupy Takashimaya, skomentował: “Jesteśmy zachwyceni widząc, jak nasz dawny magazyn przekształcił się w nowoczesną, luksusową inwestycję dzięki wizji Hiroshi Nakamury i NAP oraz zastosowaniu innowacyjnych materiałów, takich jak Kebony. Jesteśmy bardzo dumni widząc, jak nowy budynek Kitsaiwai przekształca się w spokojną przestrzeń w Jokohamie”.

 

Adrian Pye, dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej w Kebony, dodał: “Pokład Kebony w budynku Kitsaiwai jest imponujący; wspaniale jest zobaczyć, jak materiał ten został wykorzystany w subtelny i pomysłowy sposób na całym świecie. Z pewnością z niecierpliwością czekamy na współpracę z Hiroshi Nakamura & NAP, aby stworzyć więcej specjalnych projektów w przyszłości”.

Galeria