Ekskluzywny Eco Hotel - KebonyPolska

Ekskluzywny Eco Hotel

Lokalizacja: Carbis Bay Estate, St. Ives, Cornwall (Wielka Brytania)
Architekt: The Bazeley Partnership
Fotograf: Carbis Bay Hotel
ekskluzywny eco hotel

Od zainstalowania na miejscu Centrum Energetycznego, które zapewnia zasilanie dla hotelu, spa i różnych typów pokoi, po pokrycie całego hotelu Kebony, światowego lidera w dziedzinie zrównoważonego modyfikowanego drewna, przyszłościowo myślący hotel zapewnia, że zaangażowanie w ekologiczny styl życia przebiega przez wszystkie aspekty nadmorskiego ośrodka wypoczynkowego.

 

Ta rodzinna posiadłość, położona w popularnej miejscowości wypoczynkowej St Ives, dba również o utrzymanie plaży wyróżnionej Błękitną Flagą, życie morskie i szersze naturalne otoczenie wiejskie, szczycące się pierwszą na świecie promenadą wykonaną wyłącznie z przetworzonych tworzyw sztucznych z oceanu. Centrum energetyczne zapewnia zasilanie dla całego obiektu, a także wykorzystuje ciepło wytwarzane podczas produkcji energii elektrycznej do podgrzewania stałego dopływu ciepłej wody w całym obiekcie i jego basenach, zapewniając oszczędność około 70 ton dwutlenku węgla rocznie dla środowiska.

 

Architekci, The Bazeley Partnership, starannie wybrali innowacyjne materiały budowlane, które pozytywnie wpłynęłyby na ślad środowiskowy hotelu; był to znaczący czynnik w niedawnym sukcesie hotelu w konkursie AA Hospitality Awards 2019, w którym projekt zdobył nagrodę “Best Eco Hotel”. Drewno Kebony zostało wybrane do pokrycia całego hotelu, częściowo ze względu na jego globalną reputację jako wiodącego producenta zrównoważonego drewna, a także jego wyjątkową estetykę, w której drewno delikatnie wietrzeje i wtapia się w wyjątkowe piękno otaczającego obszaru.

 

Opracowana w Norwegii rewolucyjna technologia Kebony to przyjazny dla środowiska proces modyfikacji drewna iglastego pochodzącego ze zrównoważonych źródeł poprzez podgrzewanie drewna alkoholem furfurylowym – rolniczym produktem ubocznym. Poprzez polimeryzację ściany komórkowej drewna, drewno iglaste trwale nabiera cech tropikalnego drewna liściastego, w tym wysokiej trwałości, twardości i stabilności wymiarowej. Rewolucyjny proces nie tylko zapewnia bogactwo ulepszonych właściwości fizycznych, ale także przyczynia się do wyjątkowej estetyki drewna, w którym z czasem rozwija się naturalna srebrno-szara patyna.

 

Właściciel hotelu Carbis Bay, Stephen Baker, powiedział: “Jesteśmy niezwykle dumni z tego hotelu i jego interakcji z otoczeniem, co zawsze było kluczowe dla naszej wizji Carbis Bay. Nasze ekologiczne udogodnienia są pierwszorzędne, a wykorzystanie zrównoważonych materiałów, takich jak Kebony, świadczy o naszym poświęceniu i zaangażowaniu w ochronę środowiska teraz i dla przyszłych pokoleń”.

 

Dyrektor ds. sprzedaży międzynarodowej w Kebony, Adrian Pye, dodał: “Hotel Carbis Bay to naprawdę wyjątkowy projekt i pionier w dziedzinie luksusowych hoteli w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy przyczynić się do powstania hotelu, który ustanawia nowy precedens w zakresie ekologicznych inwestycji komercyjnych”.

Galeria