Domki z widokiem na Atlantyk - KebonyPolska

Domki z widokiem na Atlantyk

Lokalizacja: Widemouth Bay, Bude (UK)
Architekt: The Bazeley Partnership
Fotograf: Layton Bennett
Domki z widokiem na Atlantyk

Otoczony malowniczymi klifami z piaskowca, Atlantic View Lodges znajduje się na pochyłym krajobrazie na wybrzeżu Kornwalii.

Sześć luksusowych domków letniskowych położonych w Widemouth Bay, Bude, zostało zaprojektowanych tak, aby płynnie wtapiały się w otaczający krajobraz, aby zachować naturalne piękno otoczenia domków. Partnerstwo Bazeley wybrało Kebony do pokrycia zewnętrznej części domków letniskowych ze względu na jego zwiększoną trwałość, zrównoważone właściwości i wyjątkową estetykę. Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, takich jak Kebony, było niewątpliwie kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu projektu w konkursie Michelmores Property Awards, zdobywając tytuł Zrównoważonego Projektu Roku po jego zakończeniu.

 

Mark Roberts w imieniu The Bazeley Partnership skomentował: “Plan polegał na przywróceniu poczucia wiejskiego, dzikiego krajobrazu wrzosowisk, wzmocnieniu siedlisk i bioróżnorodności na terenie, zastąpieniu istniejącego budynku standardem architektury, który jest bardziej wrażliwy i pozytywny w swoim wkładzie w otaczający kontekst. Wysokiej jakości, nowoczesne zakwaterowanie poprawia lokalizację, przyciągając dalsze inwestycje i przychody do tego obszaru”.

Galeria