Dom z drewnianym ekranem - KebonyPolska

Dom z drewnianym ekranem

Lokalizacja: Nashville, Tennessee (USA)
Architekt: Michael Goorevich
Fotograf: Kristian Alveo
Kebony inspiracje Dom z drewnianym ekranem i z basenem

Dom z drewnianym ekranem znajduje się w Nashville w stanie Tennessee i składa się z jednorodzinnej rezydencji, wolnostojącego garażu oraz tarasu przy basenie z otaczającymi go ogrodami. Projekt bada potencjał tworzenia nowoczesnej architektury w zmodyfikowanej okładzinie drewnianej, która wywodzi się z kultury, kontekstu i klimatu Środkowego Tennessee.

 

Dom znajduje się pomiędzy wiejską uliczką i pięknym widokiem na wzgórze. Jest to miejsce typowe dla rolniczego krajobrazu poza Nashville w stanie Tennessee. Chociaż miejsce sprawia wrażenie, jakby znajdowało się na wsi, kontekstem jest przedmieście z lat 50. ze skromnymi domami typu ranczo na szerokich zalesionych działkach.

 

Zewnętrzna część domu składa się z trzech drewnianych ekranów. Pierwszym z nich jest duży ekran z listew wzdłuż ulicy, który ukrywa głęboko wystające wejście. Ten ekran przechwytuje słońce, odsłaniając różne jakości światła w ciągu dnia i roku. Służy do stworzenia głębokiego progu wejściowego na prawie jedną czwartą długości domu, wyrównanego ze schodami na górny poziom mieszkalny.

Galeria