Dom Silvernails - KebonyPolska

Dom Silvernails

Lokalizacja: Rhinebeck, NY (US)
Architekt: Amalgam Studio
Fotograf: Oliver Mint, Jesse Turnquist
Dom Silvernails

Ta trzypoziomowa rezydencja rodzinna z czterema sypialniami i pięcioma łazienkami znajduje się na szczycie grzbietu z widokiem na rancza, pastwiska i góry w stanie Nowy Jork, na dziewiczej posiadłości o powierzchni 120 akrów. Amalgam Studio, firma architektoniczna z siedzibą na Manhattanie, która powołała ten dom do życia, czerpała wzorce projektowe z tradycyjnych stodół znajdujących się w pobliżu; z długim, prostokątnym wyglądem, dom ma drewnianą konstrukcję i jest zwieńczony dwuspadowym dachem. Przylegający do niego domek składa się z garażu na trzy samochody i warsztatu z poddaszem na piętrze.

 

Ściany zewnętrzne są pokryte powłoką chroniącą przed deszczem z modyfikowanego drewna Kebony. Drewno Kebony zostało również użyte do pokrycia dachu konstrukcji i pozostało niezabezpieczone w swoim naturalnym stanie, aby z czasem nabrać szarej patyny. Pokrycie – które obejmuje uchylne osłony przeciwsłoneczne, które pełnią funkcję huraganowych okiennic w oknach – zostało przymocowane za pomocą unikalnego, innowacyjnego systemu klipsów do stojących szwów poszycia dachu, pierwszej takiej instalacji w Ameryce Północnej. Ponieważ ten sam materiał Kebony został użyty w całej powłoce budynku, nadaje on domowi monolityczny – a jednocześnie bardzo nowoczesny – wygląd.

 

“Stworzyłem zaskakująco złożoną matrycę różnych opcji dla materiału chroniącego przed deszczem w oparciu o cenę, dostępność, zrównoważony rozwój, estetykę i możliwości konstrukcyjne” – powiedział Ben Albury, dyrektor projektu Amalgam. “Dystrybutor Kebony, Pine River Group, miał w tym zakresie większą wiedzę niż ktokolwiek inny, więc okazał się pomocny w udzielaniu wskazówek. Co ciekawe, przy dużych opadach śniegu na dachu okazało się, że dom działa lepiej ze względu na izolacyjny charakter śniegu”.

Galeria