Budynek biurowy w Mölndal - KebonyPolska

Budynek biurowy w Mölndal

Lokalizacja: Mölndal (Szwecja)
Architekt: Exli AB
budynek biurowy w molndal

Drewno modyfikowane Kebony to przyjazny dla środowiska materiał o wyjątkowych właściwościach, co sprawiło, że był to oczywisty wybór na okładzinę zewnętrzną budynku. Rezultaty są znakomite.

 

“Budowa jednego z największych budynków biurowo-magazynowych w Europie z litego drewna wymagała zaangażowania i innowacji. Rezultaty są całkowicie wyjątkowe”, mówi Johann Johansson, który pracuje dla wykonawcy Exli AB.

 

To właśnie Exli przedstawiło pomysł budowy biurowca z litego drewna firmie Sjöklint Agenturer, agencji działającej na skandynawskim rynku mody. Firma sprzedaje ekskluzywną odzież i posiada agentów na całym świecie. Nowy budynek biurowy musiał być zrównoważony i zbudowany przy użyciu inteligentnych, przyjaznych dla środowiska i innowacyjnych materiałów i metod. Exli wierzy w wykorzystanie drewna ze względów czysto ekologicznych, ale jest również pewien, że budynek będzie miał pozytywny wpływ na reputację Sjöklint.

 

“W przeciwieństwie do wielu innych projektów, które są obecnie projektowane i budowane, wierzymy w wartość dodaną, jaką zapewnia długotrwały, zrównoważony projekt. Pomysły i poglądy na temat tego, jak powinny być budowane domy, biura i magazyny zmieniły się z czasem. Szybka konstrukcja nie jest ani zrównoważona, ani tania, ani szczególnie inteligentnym rozwiązaniem długoterminowym” – mówi Johansson.

 

Projekt został nazwany “Circuit Board” i od początku do końca uwzględniał zasady zrównoważonego rozwoju. Był on promowany i omawiany na każdym spotkaniu projektowym i budowlanym. Wszyscy uczestniczyli w dyskusjach. W rezultacie zarówno pracownicy, jak i podwykonawcy wnieśli swój wkład i mogą czuć się dumni z tego, że byli częścią zespołu realizującego ten projekt.

 

Wykonawca Johansson miał dobre doświadczenia z wykorzystaniem Kebony do budowy nieruchomości mieszkalnych i odnotował niezwykle pozytywne reakcje klientów, gdy zaproponowano mu Kebony jako dostawcę.

 

“Oprócz aspektów środowiskowych i charakteru materiału, podoba nam się łatwość instalacji i jasne instrukcje. Co więcej, fabryka zawsze zapewnia doskonałe bezpośrednie wsparcie, jeśli coś jest niejasne na placu budowy”, wyjaśnia i dodaje, że “Circuit Board” otrzymał zdecydowanie pozytywną odpowiedź.

 

“To był bardzo pozytywny projekt! Z otrzymanych opinii wynika, że ludziom podoba się projekt budynku i użyte materiały”. Władze lokalne Mölndal również skomentowały, że budynek i projekt były bardzo pozytywne dla okolicy.

Galeria