Biuro Studia Ma - KebonyPolska

Biuro Studia Ma

Lokalizacja: Phoenix, Arizona (USA)
Architekt: Studio Ma
Fotograf: Bill Timmerman
Kebony inspiracje Biuro Studia Ma

Studio Ma to wielokrotnie nagradzana firma zajmująca się architekturą i projektowaniem środowiskowym, dostarczająca innowacyjne, zrównoważone i unikalne projekty dla myślących przyszłościowo instytucji i osób prywatnych. Założone w Phoenix w Arizonie w 2003 roku, Studio Ma składa się z czwórki partnerów: Christiany Moss, Jasona Boyera, Christophera Alt i Tima Keila, tworząc kreatywną i rozwijającą się praktykę skupioną na esencji pustynnego południowego zachodu.

 

Filozofia studia ucieleśnia koncepcję Ma, japoński termin, który uznaje dynamiczną relację między obiektami a otaczającym je środowiskiem. Ta troska rozszerza naszą praktykę na wiele skal, od tworzenia rezydencji po złożone aspekty miejskie i naturalne na uniwersytetach i instytucjach kulturalnych.

 

Inspirują nas surowe profile otaczających gór, ich postrzępione kontury oraz gra światła i cienia służąca jako stale zmieniające się tło dla miasta. Jesteśmy również zainteresowani delikatnymi i różnorodnymi właściwościami światła, które można znaleźć pod rodzimym drzewem palo verde z jego małymi liśćmi i jasnozieloną korą. To połączenie silnych, prostych form ożywionych przez świetliste, różnorodne powierzchnie tworzy stale zmieniającą się przestrzenną otoczkę doliny. W podobny sposób staramy się tworzyć formy i powierzchnie, które rezonują z otaczającym kontekstem, zarówno dużym, jak i małym.

Galeria