Apollo DC - KebonyPolska

Apollo DC

Lokalizacja: Washington, DC (US)
Architekt: Landscape Architect Bureau (LAB) LLC
Fotograf: Sean O’Rourke Photography
Apollo DC

W pobliżu epicentrum waszyngtońskiej ulicy H Street, nowo wybudowane Apollo Apartments zostały zaprojektowane tak, aby uchwycić emocje teatru Apollo z początku XX wieku, znajdującego się w tym samym miejscu, z nowoczesnymi udogodnieniami pasującymi do jednej z najbardziej dynamicznych dzielnic miasta.

 

Na szczycie budynku, w którym znajduje się ponad 350 mieszkań, sklep Whole Foods i niezależna kawiarnia The Wydown, znajduje się rozległy, zagospodarowany taras na dachu i środowisko życia na świeżym powietrzu, które obejmuje wielofunkcyjny basen / fontannę, ekran filmowy z miejscami do siedzenia na trawniku, 360-stopniowy widok na miasto, ławki i stoły jadalne.

 

Architekt krajobrazu projektu Apollo, Payam Ostovar, PLA, ASLA, z waszyngtońskiego biura Landscape Architecture Bureau, wybrał drewno modyfikowane Kebony. Ostovar powiedział, że deski tarasowe sprawdzają się dobrze od czasu zakończenia budowy na początku tego roku. “Jedną z najlepszych korzyści, jakie zauważyli właściciele, jest to, że będąc tarasem basenowym, jest on znacznie chłodniejszy niż sąsiednia betonowa kostka brukowa” – powiedział Ostovar. Kebony został również wykorzystany do budowy pergoli i ławek w całym projekcie.

Galeria